HaberlerGündemDonanmadaki denizaltı ve gemilere Zafer Bayramı gezisi

Donanmadaki denizaltı ve gemilere Zafer Bayramı gezisi

Kocaeli'nde, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında vatandaşlar, Gölcük Donanma Komutanlığı'ndaki denizaltı ve gemileri gezdi. Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bulunan Gölcük Donanma Komutanlığı'ndaki denizaltı ve gemilerin kapıları, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda yine vatandaşlara açıldı. Bugün sabah saatlerinden itibaren donanmaya gelen vatandaşlar ile gaziler, denizaltı ve gemileri gezme ve komutanlardan bilgi alma fırsatı buldu. Gölcük Donanma Komutanı Veysel Kösele de gazi ve vatandaşlar

Donanmadaki denizaltı ve gemilere Zafer Bayramı gezisi
Kocaeli'nde, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında vatandaşlar, Gölcük Donanma Komutanlığı'ndaki denizaltı ve gemileri gezdi. Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bulunan Gölcük Donanma Komutanlığı'ndaki denizaltı ve gemilerin kapıları, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda yine vatandaşlara açıldı. Bugün sabah saatlerinden itibaren donanmaya gelen vatandaşlar ile gaziler, denizaltı ve gemileri gezme ve komutanlardan bilgi alma fırsatı buldu. Gölcük Donanma Komutanı Veysel Kösele de gazi ve vatandaşların arasında katıldı onlarla yakından ilgilendi. Kösele daha sonra gazilerle birlikte öğle yemeği yedi.

    Gemiyi gezen gazi torunu Kemalettin Uzuner, Türk ordusunun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamak için geldiğini söyledi. Uzuner, donanmayı gezdiğini ve hayran kaldığını belirterek "Donanma, denizaltı, deniz üstü hatta helikopterleri olan büyük bir donanma." dedi.

    Kıbrıs Gazisi Cafer Sarı da 31 sene Gölcük Donanma Komutanlığı tersanesinde çalıştıktan sonra emekli olduğunu hatırlattı. Sarı, emekli olduktan sonra da ara ara donanmayı gezmeye geldiğini söyledi. Sarı, donanmanın geldiği noktadan memnun olduğunu belirterek "Donanmamız yeni gemiler silahlar yapmasından çok memnunum. Daha kendi silah ve kendi uçağımızı yapmamız gerekli."diye konuştu.

    Farklı illerden gelen vatandaşlar da uzun süre denizaltı ve gemileri gezdi. Vatandaşlar, "Donanmamızın kapılarını bu bayramda da bizlere açmasından çok memnun olduk. Donanmamızın geldiği noktayı gezerek görüyoruz. Çok memnunuz." ifadelerini kullandı.

    Gemi ve denizaltındaki ziyaretlerin bugün akşam saatlerine kadar süreceği öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER