HaberlerGündem​Doğu Türkistanlıların Çin Başkonsolosluğu önündeki direnişi sonuç vermeye başladı

​Doğu Türkistanlıların Çin Başkonsolosluğu önündeki direnişi sonuç vermeye başladı

​Çin'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde nöbet tutan Doğu Türkistanlı Müslümanların kararlı duruşunun ardından konsolosluğun, ailelerin dilekçelerini kabul edeceği belirtildi.

​Doğu Türkistanlıların Çin Başkonsolosluğu önündeki direnişi sonuç vermeye başladı

Komünist Çin rejiminin toplama kamplarında ve cezaevlerinde bulunan aileleri için Çin'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde nöbet tutan Doğu Türkistanlı Müslümanlar kararlı ve haklı mücadelelerinin meyvesini almaya başladı.

Çin İstanbul Başkonsolosluğu önünde ailelerinden haber alabilmek için günlerce nöbet tutan Doğu Türkistanlı Müslümanlar konsolosluğun dilekçeleri kabul edeceği bilgisi üzerine 'Aile Nöbetine' ara verdikleri öğrenildi.

Gelişmeler ile ilgili basına açıklamalarda bulunan Medine Nazimi,"Kararlı ve dik duruşumuz ile birlikte İstanbul Valiliğimizin girişimleri sayesinde Çin yönetimi ailelerimizden haber alabilmemiz için hazırladığımız dilekçelerimiz kabul edeceğini söyledi." dedi.

Ailelerinden haber alabilmek adına hazırladıkları dilekçeleri İstanbul Valiliği ile iletişime geçtikten sonra konsolosluğa ulaştıracaklarını açıklayan Mirza Ahmet İlyasoğlu, mücadelemizde bizlere gösterdiği desteklerden ötürü İstanbul Valiliğimize teşekkür ederiz. Yaşanan gelişmelerin takipçisi olacağımızı bildirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER