HaberlerGündem​Doğu Türkistanlı aileler BM’ye dilekçe verdi

​Doğu Türkistanlı aileler BM’ye dilekçe verdi

​Komünist Çin rejimi tarafından çocukları alıkonulan Doğu Türkistanlı aileler, evlatlarından haber almak ve Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine taşımak için dilekçe verdiler.

​Doğu Türkistanlı aileler BM’ye dilekçe verdi

​​Komünist Çin rejimi tarafından çocukların toplama kamplarına götürülmesi nedeniyle evlatlarından haber alamayan Türkiye’de bulunan Doğu Türkistanlı anneler, evlatlarına kavuşmak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüş başlatmıştı.

Anneler, 9 gün boyunca yürüdükten sonra polis tarafından İzmit’ten araçla alınarak Ankara’ya getirildi.

Mağduriyetlerinin giderilmesi için bir dizi girişimlerde bulunarak seslerini duyurmaya çalışan anneler, bugün Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine taşımak için dilekçe verdi.

Dilekçenin verilmesinin ardından anneler adına basına açıklamalarda bulunan Reyhan Ahmet, evlatlarından haber alamadıklarını hatırlatarak herkesten yadım istediklerini aktardı.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER