HaberlerGündemDoğu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Doğu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Günlerdir devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken yüzlerce köy yolu ulaşıma kapandı.

Doğu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı, çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeni ile Ağrı ve Bingöl'de 723 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bingöl'de etkili olan kar yağışı dolaysıyla 281 köy yoluna ulaşım sağlanamıyor. Köy yollarının ulaşıma açılması amacıyla İl Özel İdaresi ekiplerince başlatılan çalışmalar sürüyor. Kentte etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan Erzurum, Muş ve Elazığ kara yolları, ekiplerin çalışmasıyla yeniden trafiğe açıldı.

Ağrı'da ise yoğun kar yağışı, yer yer etkili olan fırtına ve tipi sebebi ile 442 köy yolu ulaşıma kapandı. Ulaşıma kapalı olan köy yollarının yeniden açılması için İl Özel İdaresi, Ağrı Belediyesi ve Karayolları 123. Şube Şefliği tarafından çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü öğrenildi.

Tüm kent beyaz örtü ile kaplanırken, ev ve işyerlerinin önünde biriken karları temizlemek için vatandaşlar kar kürekleri ile temizlik çalışması yaptı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışının etkisini sürdüreceği bildirildi. Bölgede hava çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek.

Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgârın güneyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Gece en düşük sıcaklık sıfırın altında olmak üzere Kars ve Ardahan'da 12, Erzurum'da 11, Erzincan'da 8, Ağrı'da 7, Iğdır'da 1 derece olarak ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların ise Iğdır'da 2, sıfırın altında olmak üzere Erzincan'da 1, Ağrı'da 3, Kars'ta 4, Ardahan'da 5, Erzurum'da 6 derece olması öngörülüyor.

Buzlanma, don ve sisin beklendiği bölgede, dik ve eğimli alanlarda da olası çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da PKK operasyonu: 14 gözaltıDiyarbakır'da PKK operasyonu: 14 gözaltıBakan Akar HAVELSAN'da incelemelerde bulunduBakan Akar HAVELSAN'da incelemelerde bulunduVatandaşın mobil banka hesaplarını ele geçiren 8 kişi yakalandıVatandaşın mobil banka hesaplarını ele geçiren 8 kişi yakalandıYunanistan düzensiz göçmenleri ölüme terk ediyorYunanistan düzensiz göçmenleri ölüme terk ediyorİstanbul'da sol fraksiyonlu yapılara yönelik operasyonda bir kişi tutuklandıİstanbul'da sol fraksiyonlu yapılara yönelik operasyonda bir kişi tutuklandı
SIRADAKİ HABER