HaberlerGündemDoğu'da 522 köy yolu ulaşıma kapandı

Doğu'da 522 köy yolu ulaşıma kapandı

Kar ve tipi nedeniyle Doğu Anadolu'daki 4 ilde 522 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Doğu'da 522 köy yolu ulaşıma kapandı

İki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı Ağrı'da hayatı olumsuz etkiledi. Kar ve yer yer yaşanan tipi nedeni ile Ağrı'da 328 köy yolu ulaşıma kapandı.

Ağrı Belediyesi, Ağrı İl Özel İdaresi ve Karayolları 123. Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kapalı köy yollarının açılması ve şehirlerarası yollarda aksaklıkların yaşanmaması için çalışmalar sürdürülüyor.

Sabahın ilk ışıkları ile iş yerlerini açan vatandaşlar da işyerlerinin önünde biriken karları temizlemeye çalıştı.

Kar yağışının etkisini sürdürdüğü diğer bir il ise Erzurum. Dün Erzurum'da başlayan ve gece saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle mahalle statüsündeki 150 köy yolu ulaşıma kapandı.

Doğu'da 522 köy yolu ulaşıma kapandı

Büyükşehir Belediyesinin karla mücadele ekipleri, kapalı yollarının ulaşıma açılması için çalışma başlattı.

Kar ve tipi nedeniyle, Erzincan'da 19 ve Kars'ta da 25 köy yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri, iş makineleriyle kapalı köy yollarında kar küreme ve tuzlama çalışması yürütüyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER