HaberlerGündemDoğu Anadolu'da yoğun kar yağışından 992 köy ve mahalle ulaşıma kapandı

Doğu Anadolu'da yoğun kar yağışından 992 köy ve mahalle ulaşıma kapandı

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeni ile Doğu Anadolu Bölgesi illerinden Ağrı, Erzurum, Erzincan ve Tunceli'de 992 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Doğu Anadolu'da yoğun kar yağışından 992 köy ve mahalle ulaşıma kapandı

Kar yağışı ve tipi nedeni ile Ağrı'da 232 köye ulaşım sağlanamıyor.

Kapalı köy yolarının açılması için İl Özel İdaresine bağlı 91 personel, 78 iş makinesi ve 8 mobil ekip bölgelerde çalışma yürütüyor.

Kar yağışı ve tipinin olumsuz etkilediği illerden Erzurum'da ise 333 mahalle statüsündeki köyün yolu kapanmış durumda. Yolların yeniden ulaşıma açılabilmesi için Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler çalışmalarına devam ediyor.

Erzincan'da ise kar ve tipi nedeniyle 177 köye ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresine bağlı ekipler ulaşımın yeniden sağlanabilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

250 köy yolunun ulaşıma kapandığı Tunceli'de de İl Özel İdaresine bağlı ekipler çalışmalarına devam ediyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede Doğu'daki 6 ilde kar yağışının beklendiği açıklandı.

Bölgede havanın çok bulutlu ve aralıklarla karlı olacağını açıklayan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü; Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ağrı ve Ardahan'da aralıklarla kar beklendiğini belirtti.

Yapılan açıklamada, bölgede gece en düşük hava sıcaklığının sıfırın altında olmak üzere Erzurum ve Kars'ta 8, Ardahan'da 7, Ağrı'da 4, Erzincan'da 3, Iğdır'da 2 derece ölçüldüğü; gün içinde en yüksek sıcaklığın Erzincan'da 3, Iğdır'da 2, Erzurum, Kars ve Ardahan'da 1, Ağrı'da sıfırın altında 1 derece olması beklendiği ifade edildi.

Açıklamada bölgede, sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus olayı ile dik ve eğimli bölgelerde çığ tehlikesine karşı vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği uyarısı yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

İlim Yayma Cemiyeti’nde Mehmet Emin Arslan dönemiİlim Yayma Cemiyeti’nde Mehmet Emin Arslan dönemiEsnaf normalleşme sürecinin devam edebilmesi için kurallara uyulmasını istiyorEsnaf normalleşme sürecinin devam edebilmesi için kurallara uyulmasını istiyorMSB: 2 PKK/YPG’li etkisiz hale getirildiMSB: 2 PKK/YPG’li etkisiz hale getirildiSamsun'da kızının önünde eski eşini darbeden kişi tutuklandıSamsun'da kızının önünde eski eşini darbeden kişi tutuklandıCovid-19 kurallarını ihlal eden 214 kişiye para cezasıCovid-19 kurallarını ihlal eden 214 kişiye para cezası
SIRADAKİ HABER