HaberlerGündemDoğu Anadolu'da soğuklar etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu'da soğuklar etkisini sürdürüyor

Buzlanma ve don olayının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı eksi 23 ile Kars'ta ölçüldü.

Doğu Anadolu'da soğuklar etkisini sürdürüyor

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, bölge genelinde sabah saatlerinde yer yer sis, buzlanma ve don olayı ile pus beklendiği belirtildi.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilen bölgede, don olayı ve sis nedeniyle, başta sürücüler olmak üzere, vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Soğuk havanın olumsuz etkilediği kentlerden Ağrı'da, Murat Nehri'nin yüzeyinde buz tutmayan noktalardan buhar yükseldiği gözlemlendi.

Vatandaşların araçlarını soğuktan korumak için naylon ve çadırlarla örttüğü kentte, ağaçlara kırağı düştü. İş yerlerinin camları soğuğun etkisi ile buz tutan esnaf ise camlarını temizleyerek buzdan arındırmaya çalıştı.

Meteorloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 23, Ağrı'da 21, Ardahan'da 19, Erzurum'da 11, Iğdır'da 8, Erzincan'da 1 derece olarak ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların ise Erzincan'da 9, Erzurum'da 3, Ağrı'da 1, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 3, Iğdır'da 2, Kars'ta 1 derece olacağı tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER