HaberlerGündemDoğu Anadolu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Bitlis, Van, Hakkari ve Muş'ta 314 yerleşim birimi ulaşıma kapandı.

Doğu Anadolu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Aralıklarla etkili olan yoğun kar ve tipi nedeniyle ulaşımda aksaklıklar meydana gelirken, İl Özel İdare ve belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Bitlis

Bitlis'te aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle 115 köy yolu ulaşıma kapandı. Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Van

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, aralıklarla etkili olan kar nedeniyle 107 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. Belediye ekipleri ana ve ara arterler ile kaldırımlarda kar temizleme çalışmasını sürdürüyor.

Muş

Muş'ta 2 günden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle yüksek kesimler bulunan 44 yerleşim birimi ulaşıma kapandı.

Karla mücadele için ekiplerin yoğun mesai harcadığını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, acil durumlara karşı gerekli önlemlerin alındığını aktardı.

Hakkari'de ise etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 48 köy yolunun ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

İLGİLİ HABERLER

Elektronik Kelepçe Uygulaması 81 ilde aktif hale getirildiElektronik Kelepçe Uygulaması 81 ilde aktif hale getirildi5 ilde sağanak yağış bekleniyor5 ilde sağanak yağış bekleniyorBüro Memur-Sen'den zabıt kâtiplerini küçümseyen öğretim görevlisine tepkiBüro Memur-Sen'den zabıt kâtiplerini küçümseyen öğretim görevlisine tepkiDiyarbakır'da zincirleme trafik kazası: 6 yaralıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazası: 6 yaralıDiyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidirDiyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidir
SIRADAKİ HABER