HaberlerGündemDoğu Anadolu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Bitlis, Van, Hakkari ve Muş'ta 314 yerleşim birimi ulaşıma kapandı.

Doğu Anadolu'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

Aralıklarla etkili olan yoğun kar ve tipi nedeniyle ulaşımda aksaklıklar meydana gelirken, İl Özel İdare ve belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Bitlis

Bitlis'te aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle 115 köy yolu ulaşıma kapandı. Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Van

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, aralıklarla etkili olan kar nedeniyle 107 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. Belediye ekipleri ana ve ara arterler ile kaldırımlarda kar temizleme çalışmasını sürdürüyor.

Muş

Muş'ta 2 günden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle yüksek kesimler bulunan 44 yerleşim birimi ulaşıma kapandı.

Karla mücadele için ekiplerin yoğun mesai harcadığını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, acil durumlara karşı gerekli önlemlerin alındığını aktardı.

Hakkari'de ise etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 48 köy yolunun ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

İLGİLİ HABERLER

​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandı
SIRADAKİ HABER