HaberlerGündemDoğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuklar etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuklar etkisini sürdürüyor

Soğuk hava dalgasının etkili olduğu Ağrı'da buzlanma ve don olayı hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken termometreler sıfırın altında 33 dereceyi gösterdi.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuklar etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkisini devam ettiriyor. Termometrelerin sıfırın altında 33 dereceyi gösterdiği Ağrı'da hayat olumsuz etkileniyor.

Soğuk havanın ne derece etkili olduğunu göstermek için sıcak su ile deney yapan bir vatandaşın havaya savurduğu su, yere düşmeden kristalize oldu.

Evinden getirdiği sıcak suyu maşrapayla havaya savuran Samet Güler adlı genç "Şu an Murat Nehri'nin kenarındayız. Termometrelerin gece eksi 35 dereceleri gördüğü günleri yaşıyoruz. Bu soğuk havanın ne derece etkili olduğunu gösterebilmek için bir deney yaptım. Maşrapa içine döktüğüm sıcak suyu havaya savurdum, su yere düşmeden havada dondu. Bu da şehrin gerçekten olması gerekenden fazla soğuk olduğunu gösteriyor. Bu soğuklar haliyle hayatı olumsuz etkiliyor." dedi.

Öte yandan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde olacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada, gece en düşük hava sıcaklığının sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 33, Ardahan ve Kars'ta 27, Erzurum'da 25, Iğdır'da 15 ve Erzincan'da 13 derece olarak kaydedildiği ifade edildi.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların Erzincan'da 3, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 12, Ağrı'da 10, Kars'ta 5, Erzurum ve Iğdır'da 2 derece olması bekleniyor.

Bölgede, sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus olayı ile dik ve eğimli bölgelerde çığ tehlikesine karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER