HaberlerGündemDoğ Anadolu'nun 4 ilinde 761 yerleşim birimi ulaşıma kapandı

Doğ Anadolu'nun 4 ilinde 761 yerleşim birimi ulaşıma kapandı

Bitlis, Van, Hakkari ve Muş illerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 761 yerleşim birimi ulaşıma kapandı.

Doğ Anadolu'nun 4 ilinde 761 yerleşim birimi ulaşıma kapandı

Güneşli havanın ardında başlayan yağmur, yerini kar yağışına bıraktı. Hava sıcaklıkları düştü, yüzlerce köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı ve tipi nedeniyle birçok araç yollarda mahsur kaldı.

Bitlis

Bitlis Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kar nedeniyle 188 köy yolunun kapandığını söyledi.

Özel İdare ve Belediye karla mücadele ekipleri, köy yolları ile kent merkezindeki ana ve ara arterlerdeki karları temizleme ve tuzlama çalışması başlattı.

Van

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yağış dolayısıyla 272 mahalleye ulaşılamıyor.

Van-Bahçesaray kara yolu çığ riski nedeniyle geçici olarak ulaşıma kapatıldı. İlçeye ulaşım Bitlis'in Hizan ilçesinden geçen alternatif yoldan sağlanıyor.

Hakkari

Hakkari'de aralıklarla etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ulaşımda aksamalara neden oldu.

İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, kent genelinde kar ve tipi nedeniyle kapanan 40 köy ve 87 mezra yolunun açılması için çalışma başlattı.

Muş

Kar yağışı nedeniyle 174 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiği, acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman'da silah ticareti yapan bir kişi tutuklandıAdıyaman'da silah ticareti yapan bir kişi tutuklandıBakan Akar, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ile görüştüBakan Akar, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ile görüştüBatman Ticaret İl Müdürlüğünden Genel Kurul BilgilendirmesiBatman Ticaret İl Müdürlüğünden Genel Kurul BilgilendirmesiGaziantep'te bir binanın deposunda erkek cesedi bulunduGaziantep'te bir binanın deposunda erkek cesedi bulunduMSB: Suriye'den ülkemize girmeye çalışan 9 kişi yakalandıMSB: Suriye'den ülkemize girmeye çalışan 9 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER