HaberlerGündemDiyarbakır Valiliğinden “işkence” iddialarına yalanlama

Diyarbakır Valiliğinden “işkence” iddialarına yalanlama

Diyarbakır Valiliği, “Lice’de İşkence Var” başlığıyla yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Diyarbakır Valiliğinden “işkence” iddialarına yalanlama

Valilikten yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya organlarında yer alan “Lice’de İşkence Var” başlığıyla ilimiz Lice ilçesinde vatandaşlarımıza kamu görevlerince kötü muamele yapıldığına dair iddialar yer almaktadır. Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi.

Güvenlik konusunda Diyarbakır genelinde olumsuz bir durumun olmadığı belirtilen açıklamada, “Lice ilçemizde pandemi nedeniyle alınan sokağa çıkma kısıtlaması devam etmekte ve vatandaşlarımız evlerinde bulunmaktadır. Güvenlikle ilgili ilimiz genelinde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyulduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyuldu
SIRADAKİ HABER