HaberlerGündemDiyarbakır'ın tarihi Keçi Burcu'nda restorasyon ve peyzaj çalışmaları başlıyor

Diyarbakır'ın tarihi Keçi Burcu'nda restorasyon ve peyzaj çalışmaları başlıyor

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Keçi Burcu girişinin yenilenmesi ve peyzajının yapılması için bir ihale gerçekleştirdi. 7 firmanın teklif verdiği ihale değerlendirme komisyonun kararı sonrasında açıklanacak.

Diyarbakır'ın tarihi Keçi Burcu'nda restorasyon ve peyzaj çalışmaları başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli bir turizm noktası olan, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Keçi Burcu’nun peyzajının yapılması için ‘Keçi Burcu Giriş Peyzaj Düzenleme Yapım İşi’ ihalesini gerçekleştirdi.

26 Ocak Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda 7 firmanın katıldığı ihalede komisyon tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu işi yapacak firma belirlenecek.

Merkez Sur ilçesinde yer alan tarihi Diyarbakır surlarının en çok bilinen ve turist ağırlayan burçlarından Keçi Burcu’nda mevcut durumu koruma, çevre düzenleme, turizm ve rekreasyon amacıyla bitkisel peyzaj ile drenaj çalışması yapılacak.

Keçi Burcu ile yol arasında kot farkından dolayı bağlantıyı sağlayan alanda ise ahşap amfi oturma yerleri yerleştirilecek.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER