HaberlerGündemDiyarbakır'ın tarihi Keçi Burcu'nda restorasyon ve peyzaj çalışmaları başlıyor

Diyarbakır'ın tarihi Keçi Burcu'nda restorasyon ve peyzaj çalışmaları başlıyor

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Keçi Burcu girişinin yenilenmesi ve peyzajının yapılması için bir ihale gerçekleştirdi. 7 firmanın teklif verdiği ihale değerlendirme komisyonun kararı sonrasında açıklanacak.

Diyarbakır'ın tarihi Keçi Burcu'nda restorasyon ve peyzaj çalışmaları başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli bir turizm noktası olan, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Keçi Burcu’nun peyzajının yapılması için ‘Keçi Burcu Giriş Peyzaj Düzenleme Yapım İşi’ ihalesini gerçekleştirdi.

26 Ocak Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda 7 firmanın katıldığı ihalede komisyon tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu işi yapacak firma belirlenecek.

Merkez Sur ilçesinde yer alan tarihi Diyarbakır surlarının en çok bilinen ve turist ağırlayan burçlarından Keçi Burcu’nda mevcut durumu koruma, çevre düzenleme, turizm ve rekreasyon amacıyla bitkisel peyzaj ile drenaj çalışması yapılacak.

Keçi Burcu ile yol arasında kot farkından dolayı bağlantıyı sağlayan alanda ise ahşap amfi oturma yerleri yerleştirilecek.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden "yoğun" kar yağışı uyarısıMeteorolojiden "yoğun" kar yağışı uyarısıAkar: Kazanın ani değişim gösteren hava şartları nedeniyle oluştuğu değerlendiriliyorAkar: Kazanın ani değişim gösteren hava şartları nedeniyle oluştuğu değerlendiriliyorHelikopter kazasında vefat edenlerin kimlikleri belli olduHelikopter kazasında vefat edenlerin kimlikleri belli olduBakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklamaBakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklamaHelikopter kazası sonrası dünyadan taziye mesajlarıHelikopter kazası sonrası dünyadan taziye mesajları
SIRADAKİ HABER