HaberlerGündemDiyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, Yiğityolu ve Kolludere Mahalleleri’nde vatandaşlar tarafından yeni açılan yerleşim yerlerine üç yeni yol, Karahan Mahallesi'ne ise beton boru çalışması yapıldı.

Diyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyor

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kırsal yerleşim yerlerine yeni yollar açarak ulaşım sorununu ve son günlerde etkili olan kış koşullarına rağmen kırsal yerleşim yerlerine yönelik alt yapı yenileme hizmetlerini sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda Yiğityolu Mahallesi’ne bağlı Birlik Mezrası ve Kolludere Mahallesi’ne bağlı Taşlıdirek Mezrası’na toplam 1 buçuk kilometre uzunluğunda 3 yeni yol kazandırıldı.

Karahan Mahallesi’nde ise su taşkınları ve doğal afetlere karşı önlem olarak beton boru çalışması yapılarak sorun çözüldü.

Yapılan çalışmalarla son 22 ayda kırsal bölgelere kazandırdıkları yol hizmetinin 170 kilometreye ulaştığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, önceki yıllarda yaşanan ulaşım sorununun tarihe karışması için kararlı olduklarını söyledi.

Başkan Beyoğlu, 22 yıl boyunca hizmet alamamış yerleşim yerlerine 22 yılda bu hizmetleri kazandırmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul'da sol fraksiyonlu yapılara yönelik operasyonda bir kişi tutuklandıİstanbul'da sol fraksiyonlu yapılara yönelik operasyonda bir kişi tutuklandıBorcunu ödemek isteyenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacakBorcunu ödemek isteyenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacakBatman’da 2 Mart’ta yeni uygulama başlıyorBatman’da 2 Mart’ta yeni uygulama başlıyorProf. Dr. Necmettin Erbakan rahmet ve minnetle anılıyorProf. Dr. Necmettin Erbakan rahmet ve minnetle anılıyor28 Şubat Kadın Platformu: Haklar iade edilmeli zararlar karşılanmalı28 Şubat Kadın Platformu: Haklar iade edilmeli zararlar karşılanmalı
SIRADAKİ HABER