HaberlerGündemDiyarbakır'da yer ve yön tabelaları yenilendi

Diyarbakır'da yer ve yön tabelaları yenilendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, başta kent merkezi olmak üzere tüm ilçelerde bulunan kontrollü ve kontrolsüz kavşaklara 16 bin 831 adet yeni yer ve yön levhası monte çalışmalarını tamamladı.

Diyarbakır'da yer ve yön tabelaları yenilendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, vatandaşların aradıkları yer ve yönleri kolay bulmasını sağlamak amacıyla başta kent merkezi olmak üzere tüm ilçe ve kırsal mahallelerde bulunan cadde ve bulvarlara yolların navigasyonu olarak bilinen trafik yön tabelaları monte etti.

Trafik yer ve yön tabelalarının üretim atölyesi ve montaj malzemesi alımı için 7 Mayıs 2020 tarihinde 2020/185877 kayıt numarasıyla ihale yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, ihale kapsamında sorumluluk alanında bulunan kırsal mahalle grup yollarında trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla karayolları işaretleme standartlarına uygun olarak 16 bin 831 levhanın montajını tamamladı.

Diyarbakır kent merkezinde ulaşımı kolaylaştırmak amacı ile 49 cadde ve bulvara 243 adet cadde ve bulvar adı levhası, Kayapınar ilçesinde bulunan 13 kavşağa ise 37 tava tipi direk ve levha, tarihi Sur ilçesinde ise 2 bin 238 levha montajı yapıldı.

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri Kültürel Peyzaj Alanının görünürlüğünü ve erişilebilirliğini artırmak amacı ile kent girişleri başta olmak üzere 13 noktaya yer ve yön levhası takıldı.

Yapılan çalışmalar kapsamında Hazro ilçesinde bin 365, Kulp ilçesinde 4 bin 571, Lice ilçesinde 2 bin 175, Silvan ilçesinde bin 719, Bismil ilçesinde bin 974, Hani ilçesinde 802, Dicle ilçesinde bin 520 ve Çınar ilçesinde 467 adet yer ve yön levhası asıldı.

Montajı yapılan yeni levhalar, ‘Levha Yönetim Yazılımı’ ile dijital ortamda kayıt altına alınıp, kayıtlarının bundan sonra yapılacak çalışmalara zemin oluşturacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER