HaberlerGündemDiyarbakır'da yangın çıkan evde kimsenin olmaması faciayı önledi

Diyarbakır'da yangın çıkan evde kimsenin olmaması faciayı önledi

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde bir evde çıkan yangında tüm eşyalar yanarken, yangın esnasında evde kimsenin olmaması olası faciayı önledi.

Diyarbakır'da yangın çıkan evde kimsenin olmaması faciayı önledi

Yangın, bugün gündüz saatlerinde Bağlar ilçesi Fatih Mahallesi 4'üncü Çıkmaz Sokakta bulunan iki katlı bir evin birinci katında meydana geldi.

Henüz neden çıktığı bilinmeyen yangın, olay yerine çağrılan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle diğer evlere sıçramadan söndürüldü. Yangının çıktığı evde kimsenin olmayışı olası faciayı önledi.

Yanan evde kiracı olan Melek Çelik, evin damında kahvaltı yaparken evden duman çıktığını fark ettiklerini ve hemen itfaiyeyi aradıklarını söyledi.

Yangın söndürülünceye kadar tüm eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini belirten Çelik, yetkililerin kendisine yardımcı olmalarını istedi.

Yanan evde eşinden boşandığı için tek yaşayan Çelik'e sahip çıkan akrabası Fatma Çelik ise şunları söyledi:

"Evi yanan Melek bizim kızımız gibidir. Kocasıyla boşandığı için benim evimde kiracı kalıyor. Geçimini el işleriyle sağlıyordu. Bugün birlikte üst katta kahvaltı yaparken evden duman çıktığını fark ettik. Aşağıya indiğimizde evin tamamen yandığını gördük. Evde kullanılabilecek hiçbir şey kalmamış. Koltuk, kanepe, dolap, televizyon, hepsi yanmış." diye konuştu.

"Yetkililerin evi, eşyası tamamen kül olan Melek'e yardım etmelerini istiyoruz."

Fatma Çelik, evi tamamen yanan ve mağdur olan Melek Çelik'e yardım yapılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Evi yanan kuzeninin hiçbir şeyi kalmadığını vurgulayan Muhammed Nur Kaymaz ise "Kuzenim eşinden boşandığı için tek başına hayata tutunmaya çalışıyordu. Pamuk yapraklarından yaptığı el işleriyle ve arada bir evlere temizliğe giderek geçimini sağlıyordu. Yetkililerden ricamız kuzenime yardımda bulunsunlar." ifadelerini kullandı.

İtfaiye ekiplerinin yangının nasıl çıktığına dair net bilgi edinemediklerini söyleyen Kaymaz, "Yapılacak incelemenin ivedilikle neticelendirilip, gerekli işlemlerin yapılması lazım. Sonuçta burada yalnız yaşayan bir bayanın evi yanmış ve kasıtlı mı yoksa başka nedenden dolayı mı olduğunun bize bildirilmesini istiyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER