HaberlerGündemDiyarbakır'da yağmur için eller semaya açıldı

Diyarbakır'da yağmur için eller semaya açıldı

Son aylarda ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle Diyarbakır'da da tarihi Ulu Camide kılınan cuma namazının ardından yağmur duası edildi.

Diyarbakır'da yağmur için eller semaya açıldı

Diyarbakır'da Cuma namazının ardından cami cemaati, Ulu Cami imamı Osman Yağmur'un okuduğu yağmur duasına eşlik etti.

Son zamanlarda ülke genelinde kurak geçen mevsim nedeniyle toplu halde yağmur duasını yaptıkları söyleyen vatandaşlar, Yüce Allah Teala'nın rahmetini göndermesi için her zaman dua etmemiz gerektiğini belirtti.

Diyarbakır'da yağmur için eller semaya açıldı

Hüseyin Ateş

İnsanoğlunun işlediği günahlar yüzünden yağmurun yağmadığını söyleyen Hüseyin Ateş, "İnsanoğlunun işlediği günahlarının çokluğundan dolayı Yüce Allah hem hastalığı gündermiş hem de yağmuru yağdırmıyor. Yağmur yağmadığından dolayı açlık korkusundan yağmur duası ediyor.  Hemen hemen her sene yağmur yağıyor. Son bahar bitti, kışa giriyoruz. Daha yağmur yağmadı. Ümmet olarak dua edeceğiz. Bizler Müslümanlar olarak küfre ve günahlara karşı olmamız lazım. Yapılan zulümlere dur dememiz lazım.  Eğer biz günahlara karşı sessiz kalırsak işimiz çok zor." dedi.

Diyarbakır'da yağmur için eller semaya açıldı

Mehmet Sabri Bayhan

Sürekli dua edilmesi gerektiğini belirten Mehmet Sabri Bayhan, "İnsanoğlu olarak yüce Allahtan uzaklaşıyoruz.  O yüzden Yüce Allah'a elimizi açıp dua etmemiz lazım. Sadece bir gün dua etmek yeterli değildir. Yağmur için dua etiğimde şöyle dedim. Rabim bizlere merhamet et! Çünkü, çok kavimler de yağmurla helak oldu. Bizler de birbirimizi sevip Allaha layık olmamız lazım. Bizler Kur'an-ı Kerim'e dönüp, kendimizi düzeltmemiz lazım. İnsanlar, yüce Allah'a her gün yakarmalıdır.

İLGİLİ HABERLER

Coronavirus Bilim Kurulu bugün toplanıyorCoronavirus Bilim Kurulu bugün toplanıyorOlumsuz hava koşulları nedeni ile İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildiOlumsuz hava koşulları nedeni ile İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildiAdana İl Müftüsü Çınar: Musibetler ahirete hazırlık için imtihan vesileleridirAdana İl Müftüsü Çınar: Musibetler ahirete hazırlık için imtihan vesileleridirAdana'da aranan 235 kişi yakalandıAdana'da aranan 235 kişi yakalandıMeteorolojiden çok kuvvetli yer yer şiddetli yağış uyarısıMeteorolojiden çok kuvvetli yer yer şiddetli yağış uyarısı
SIRADAKİ HABER