HaberlerGündemDiyarbakır'da Urartu ve Roma dönemine ait 45 adet tarihi eser ele geçirildi

Diyarbakır'da Urartu ve Roma dönemine ait 45 adet tarihi eser ele geçirildi

​Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Van'dan Diyarbakır'a Urartu ve Roma dönemine ait piyasa değeri 200 bin TL olan çok sayıda tarihi eseri ele geçirdi.

Diyarbakır'da Urartu ve Roma dönemine ait 45 adet tarihi eser ele geçirildi

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Van ilinde ikamet eden şahısların ellerinde bulundurdukları piyasa değeri yaklaşık 200 bin TL olan çeşitli tarihi eseri satmak için Van'dan Diyarbakır'a getirecekleri yönünde bilgi elde edildiği belirtildi.

Açıklamada, şüphelilerin Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yol kontrol noktasında durdurulan otobüste tarihi eserlerle birlikte yakalandıkları ifade edildi.

Açıklamanın devamında, "Şahısların üzerlerinde yapılan aramada; Urartu ve Roma dönemine ait bilezik, kemer, obje, heykel ile bronz tablet olmak üzere toplam 45 adet tarihi eser ele geçirilmiştir. Ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alınarak Müze Müdürlüğüne teslim edilmiş ve yakalanan 2 şüpheli hakkında soruşturma başlatılmıştır." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER