HaberlerGündemDiyarbakır'da uçak seferleri iptal edildi

Diyarbakır'da uçak seferleri iptal edildi

​Diyarbakır'da etkili olan kar nedeniyle İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir'e karşılıklı olarak yapılması planlanan uçak seferleri iptal edildi.

Diyarbakır'da uçak seferleri iptal edildi

Diyarbakır'da gece saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı bugün 4 hava yolunun planladığı 22 uçak seferi iptal edildi.  

Kentte devam eden kar yağışı hava ulaşımını aksattığı gibi karayollarında da aksamalar yaşandı. Belediyeye bağlı ekipler yolları temizlemek için hummalı çalışmaları devam ediyor.

Kar kalınlığı yer yer 10 santimetreye ulaşırken Meteoroloji de şu uyarılarda bulundu:

"Doğu Anadolu bölgesinde halen görülen kar yağışlarının, 19 Ocak 2021 Salı Şırnak ilinde etkisini arttıracağı ve yoğun kar yağışı (Şırnak’ın doğusunda yer yer 50-100 cm) görüleceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının 20 Ocak 2020 Çarşamba günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Yoğun kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, don ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bu gece saatlerinden sonra Diyarbakır çevreleri, Mardin’in kuzeyi, Şanlıurfa, Siirt ve Batman illerinin yükseklerinde kuvvetli kar yağışı (5-20 cm) bekleniyor. Kar yağışlarının yarın öğle saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu’nun batısından başlayarak gün sonunda etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER