HaberlerGündemDiyarbakır'da şehir içi ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Diyarbakır'da şehir içi ulaşım sorunları masaya yatırıldı

​Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu başkanlığındaki toplantıda şehrin alt ve üst geçitleri ile birlikte ulaşım ağlarının yenileme çalışmaları ve planlanan projeler konuşuldu.

Diyarbakır'da şehir içi ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, şehir içi ulaşımda yaşanabilecek sorunların önüne geçme ve artan talep ile ihtiyaçların giderilmesi için, Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Proje firma yetkilileriyle bir araya geldi.

Kentin ana ulaşım planlarının görüşüldüğü toplantıda yetkililerden; ulaşım ağı, yol, alt ve üstyapı bakım ve yenileme çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, yapılan yatırımlar ve projeler ile ilgili de istişarelerde bulundu.

Karaloğlu, artan nüfus ve ulaşıma dönük ihtiyaçların kent ulaşımı üzerinde oluşturacağı olumsuz etkileri belirterek şehir içi ulaşımın, kentin üst ve alt ölçekli plan kararları dikkate alınarak analiz edilmesini ve düzenlenmesini, toplu taşıma sistemlerine ve çevre dostu ulaşım biçimlerine öncelik verilerek ulaşım ve trafik sorunlarına yaklaşım gösterilmesini istedi.

Öte yandan, Boğaziçi Proje firma yetkilileri Diyarbakır’da trafiğin yoğun olarak olduğu bölgelere ait nüfus, toplu taşıma kullanımı, otomobil sahipliği gibi verileri de paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER