HaberlerGündemDiyarbakır'da şehir içi ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Diyarbakır'da şehir içi ulaşım sorunları masaya yatırıldı

​Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu başkanlığındaki toplantıda şehrin alt ve üst geçitleri ile birlikte ulaşım ağlarının yenileme çalışmaları ve planlanan projeler konuşuldu.

Diyarbakır'da şehir içi ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, şehir içi ulaşımda yaşanabilecek sorunların önüne geçme ve artan talep ile ihtiyaçların giderilmesi için, Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Proje firma yetkilileriyle bir araya geldi.

Kentin ana ulaşım planlarının görüşüldüğü toplantıda yetkililerden; ulaşım ağı, yol, alt ve üstyapı bakım ve yenileme çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, yapılan yatırımlar ve projeler ile ilgili de istişarelerde bulundu.

Karaloğlu, artan nüfus ve ulaşıma dönük ihtiyaçların kent ulaşımı üzerinde oluşturacağı olumsuz etkileri belirterek şehir içi ulaşımın, kentin üst ve alt ölçekli plan kararları dikkate alınarak analiz edilmesini ve düzenlenmesini, toplu taşıma sistemlerine ve çevre dostu ulaşım biçimlerine öncelik verilerek ulaşım ve trafik sorunlarına yaklaşım gösterilmesini istedi.

Öte yandan, Boğaziçi Proje firma yetkilileri Diyarbakır’da trafiğin yoğun olarak olduğu bölgelere ait nüfus, toplu taşıma kullanımı, otomobil sahipliği gibi verileri de paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Aileye yönelik hizmetleri ileri noktaya taşımalıyız"Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Aileye yönelik hizmetleri ileri noktaya taşımalıyız"Diyanet Sen’den öğrenci ve velilere seçmeli ders çağrısıDiyanet Sen’den öğrenci ve velilere seçmeli ders çağrısıTürk Diyanet Vakıf-Sen’den İncil gönderilen aileye Kur’an-ı Kerim hediyesiTürk Diyanet Vakıf-Sen’den İncil gönderilen aileye Kur’an-ı Kerim hediyesiKar yağışı Ağrı’da hayatı durma noktasına getirdiKar yağışı Ağrı’da hayatı durma noktasına getirdiŞanlıurfa'da 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandıŞanlıurfa'da 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandı
SIRADAKİ HABER