HaberlerGündem​Diyarbakır'da rehine krizi: 3 yaralı

​Diyarbakır'da rehine krizi: 3 yaralı

​Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesinde bulunan TOKİ konutunda bir kişi, 4 kişiyi rehin aldı. Rehineler polis operasyonuyla kurtarıldı.

​Diyarbakır'da rehine krizi: 3 yaralı

Olay sabah saatlerinde Yenişehir ilçesi Üçkuyular Mahallesi'ndeki Memur-Sen TOKİ konutunda meydana geldi.

Henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı bir kadının evini basan şahıs, silah ve bıçakla evde bulunan 3 erkek ve kadını rehin aldı.

Evden gelen sesler duyan komşular, durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekiplerine takviye olarak çok sayıda Özel Harekât ekipleri eşlik etti.

Ayrıca olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri de yönlendirildi.

Rehin alınan kadının 20 gün kadar önce 8 katlı dairenin 3'üncü katını kiraladığı, öğrenilirken evde bulunan 2'si kardeş 3 erkek, saldırgan tarafından silah ve bıçakla yaralandı.

Özel harekât polislerinin düzenlediği operasyonla rehineler kurtarılırken 2 kişi de gözaltına alındı.

Yaralılar, olay yerinde bekletilen ambulanslarla hastaneye kaldırılırken hayati tehlikelerinin de bulunmadığı öğrenildi.

Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER