HaberlerGündem​Diyarbakır’da Regaib Kandili sosyal mesafeli ihya edildi

​Diyarbakır’da Regaib Kandili sosyal mesafeli ihya edildi

​Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaib Kandili, Diyarbakır tarihi Ulu Camii'nde dua ve ibadetlerle birlikte salgın sebebiyle maske ve mesafe tedbirleri altında ihya edildi.

​Diyarbakır’da Regaib Kandili sosyal mesafeli ihya edildi

İçinde Regaib, Miraç, Berat Kandili ve Kadir Gecesi gibi önemli günleri barındıran üç ayların ilk kandili olan Regaib Gecesi, İslam dünyasında idrak edildi. Bu kapsamda Diyarbakır’da da vatandaşlar camilere giderek geceyi namaz, dua ve ibadetlerle geçirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus nedeniyle sosyal mesafeli ve maskeli kılınan namazın ardından Diyarbakırlılar camilerde organize edilen kandil etkinliklerinde bolca dua ederek geceyi ihya etti.

Merkez Sur ilçesi tarihi Ulu Camii’nde düzenlenen Regaib Kandili programı, salgın tedbirleri alınarak düzenlendi.  Program, Diyarbakır Dini İhtisas Merkezi Müdürü Fatih Çakmaktaş’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Okunan Kur'an Tilavetinin ardından Üç Aylar ve Regaip Kandili'nin İslam'daki yeri ve önemine binaen verildiği program okunan Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam etti.

Program Diyarbakır Müftü Yardımcısı İlhan Günay'ın yaptığı dua ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep’te aranan 143 şüpheli yakalandıGaziantep’te aranan 143 şüpheli yakalandıMardin’de bir kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin 3 kişi tutuklandıMardin’de bir kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin 3 kişi tutuklandıGaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 948 kişiye para cezasıGaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 948 kişiye para cezasıPeygamber Sevdalıları Vakfı "Salavat Seferberliği" başlattıPeygamber Sevdalıları Vakfı "Salavat Seferberliği" başlattıCHP'li Maltepe Belediyesi'nde temizlik işçileri grevi sona erdirdiCHP'li Maltepe Belediyesi'nde temizlik işçileri grevi sona erdirdi
SIRADAKİ HABER