HaberlerGündem​Diyarbakır’da Regaib Kandili sosyal mesafeli ihya edildi

​Diyarbakır’da Regaib Kandili sosyal mesafeli ihya edildi

​Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaib Kandili, Diyarbakır tarihi Ulu Camii'nde dua ve ibadetlerle birlikte salgın sebebiyle maske ve mesafe tedbirleri altında ihya edildi.

​Diyarbakır’da Regaib Kandili sosyal mesafeli ihya edildi

İçinde Regaib, Miraç, Berat Kandili ve Kadir Gecesi gibi önemli günleri barındıran üç ayların ilk kandili olan Regaib Gecesi, İslam dünyasında idrak edildi. Bu kapsamda Diyarbakır’da da vatandaşlar camilere giderek geceyi namaz, dua ve ibadetlerle geçirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus nedeniyle sosyal mesafeli ve maskeli kılınan namazın ardından Diyarbakırlılar camilerde organize edilen kandil etkinliklerinde bolca dua ederek geceyi ihya etti.

Merkez Sur ilçesi tarihi Ulu Camii’nde düzenlenen Regaib Kandili programı, salgın tedbirleri alınarak düzenlendi.  Program, Diyarbakır Dini İhtisas Merkezi Müdürü Fatih Çakmaktaş’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Okunan Kur'an Tilavetinin ardından Üç Aylar ve Regaip Kandili'nin İslam'daki yeri ve önemine binaen verildiği program okunan Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam etti.

Program Diyarbakır Müftü Yardımcısı İlhan Günay'ın yaptığı dua ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER