HaberlerGündemDiyarbakır'da PKK operasyonunda 448 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da PKK operasyonunda 448 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçeleri kırsalında PKK ile yasadışı uyuşturucu ticareti yapanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 448 kilogram esrar ve mühimmat ele geçirildi.

Diyarbakır'da PKK operasyonunda 448 kilogram esrar ele geçirildi

Konuya ilişkin Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, PKK ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak amacıyla Lice ilçesi Çavundur ve Kulp ilçesi Yüklüce ile Hambuj mahallesi kırsalında operasyonların yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu operasyonda; 381 kilogram toz ve 67 kilogram skunk olmak üzere toplam 448 kilogram esrar, 2 adet AK-47 kaleşnikof piyade tüfeği ve 3 adet şarjörü, 40 adet 7.62 milimetre çapında fişek ve 9 adet ısı yalıtımlı şemsiye ele geçirildi." denildi.

Açıklamanın devamında, tespit edilen 4 sığınakta muhtelif miktarda yaşam ve sağlık malzemesi ile örgütsel içerikli kitap ele geçirildiği, ele geçirilen esrar maddesi ve delil niteliği taşıyan diğer malzemelerin muhafaza altına alındığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER