HaberlerGündemDiyarbakır'da peyzaj çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'da peyzaj çalışmaları devam ediyor

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yeniden düzenlediği kavşakların çevresinde peyzaj çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır'da peyzaj çalışmaları devam ediyor

Kentin trafik yoğunluğunu azaltmak için 25 kavşağı yeniden düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Elâzığ Caddesi’nde yürüttüğü bisiklet yolu, refüj, peyzaj, asfalt ve sinyalizasyon sistemi çalışmalarını tamamlayarak yolu hizmete açtı.

Diğer merkez ilçeleri tarihi Sur ilçesine bağlayan kentin en önemli akslarından biri olan Elâzığ Caddesi’nde; Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, Ulaşım ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları ortak faaliyet yürüterek cadde boyu çalışmalarını tamamladı.

Elâzığ Caddesi’nde bisiklet yolu, bağlantı yollarında refüj, asfalt serme ve kaldırım, sinyalizasyon ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde de peyzaj çalışması başlatıldı. Ekipler, Cadde de bulunan refüjlere kışlık mevsimlik çiçek dikti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER