HaberlerGündemDiyarbakır'da Osmanlı, Abbasi ve Zengi dönemine ait bronz sikkeler ele geçirildi

Diyarbakır'da Osmanlı, Abbasi ve Zengi dönemine ait bronz sikkeler ele geçirildi

​Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde; tarihi eser kaçakçılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda Osmanlı, Abbasi ve Zengi dönemine ait bin bir adet bronz sikke ele geçirilirken 3 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır'da Osmanlı, Abbasi ve Zengi dönemine ait bronz sikkeler ele geçirildi

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Çınar'da ikamet eden 3 şahsın ellerinde bulundurdukları çeşitli tarihi eserleri 500 bin TL karşılığında satmak için müşteri aradıkları yönündeki bilgiye istinaden operasyon düzenlendi.

Düzenlenen operasyonda, ellerinde bulunan tarihi eserleri satmaya çalışırken suçüstü yakalanan şahısların üzerinde ve araçlarında bin bir adet Osmanlı, Abbasi ve Zengi dönemine ait bronz sikke ele geçirildi.

Ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alınarak Müze Müdürlüğüne teslim edilirken, yakalanan 3 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER