HaberlerGündemDiyarbakır'da kuyumcuyu öldüren şahıslar yakalandı

Diyarbakır'da kuyumcuyu öldüren şahıslar yakalandı

Merkez Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi'nde, 22 Aralık 2020 günü bir kuyumcu dükkanını soyma girişimi sırasında iş yeri sahibi Sinan Yoldaş'ı öldürdüğü kamera görüntülerinden belirlenen katil zanlısı 2 kişi, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Diyarbakır'da kuyumcuyu öldüren şahıslar yakalandı

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü, Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi'de bulunan bir kuyumcu dükkanını silahla soyma girişimi sırasında iş yeri sahibini ateşli silahla yaralayarak ölümüne neden olan 2 zanlı, 260 saatlik kamera görüntülerinin izlenmesi sonucu tespit edilerek yakalandığını açıkladı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada olayın detayları hakkında şu bilgilere yer verildi:

22 Aralık 2020 günü ilimiz Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi'nde bulunan bir kuyumcu dükkanında silahlı ve kar maskeli 2 şüpheli tarafından gerçekleştirilen soygun teşebbüsü neticesinde, işyeri sahibi Sinan Yoldaş, şüpheliler tarafından ateşli silah ile yaralanmış ve hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. 

Olayın faillerinin tespit ve yakalanmasına yönelik Asayiş Şube Müdürlüğünce sürdürülen çalışmalar kapsamında; bölgede bulunan 112 ayrı işyeri kamerası ile Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kayıtlarına ait toplam 260 saatlik görüntü incelenmiş ve olayın şüphelilerinin B.G. (18) ve M.E. (24) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.

Açıklamanın devamında, "Adı geçen şüpheli şahıslar 6 Ocak 2021 günü Yenişehir ve Bağlar ilçesinde eş zamanlı olarak yapılan operasyon sonucunda yakalanmışlardır. Şüphelilere ait olduğu tespit edilen 4 farklı ikamette yapılan aramalarda, olayda kullanıldığı anlaşılan bir adet tabanca, 6 adet av tüfeği fişeği, olay esnasında şüphelilerin taşıdığı sırt çantası ve giydikleri kıyafetler ele geçirilmiştir." denildi.

Şüphelilerin, işlemlerin ardından adli makamlara sevk edileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyulduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyulduVan'da bir PKK mensubu teslim olduVan'da bir PKK mensubu teslim olduÇeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıÇeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıPeçe takan kadını uçaktan indirmeye çalıştılarPeçe takan kadını uçaktan indirmeye çalıştılarTürkiye'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini aştı Türkiye'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini aştı
SIRADAKİ HABER