HaberlerGündemDiyarbakır'da kar yağışı sonrası ulaşıma kapanan yollar açıldı

Diyarbakır'da kar yağışı sonrası ulaşıma kapanan yollar açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dün itibariyle 3 ilçede etkili olan kar yağışının ardından 35 mahallede toplam 528 kilometre yol ağında çalışma yürüterek kardan dolayı kapanan yolları tekrardan ulaşıma açtı.

Diyarbakır'da kar yağışı sonrası ulaşıma kapanan yollar açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, dün itibariyle Hani, Kulp ve Lice ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından harekete geçti.

Toplam 528 kilometre yol ağında çalışma yürüterek kardan dolayı kapanan yolları açarak ulaşımı tekrardan sağladı. 35 mahallenin yollarının ulaşıma açıldığı çalışmada teknik personel dışında 9 adet ağır vasıta aracı görev yaptı.

Ekipler, ayrıca Kulp ilçesinin Akdoruk Mahallesi Dikyol Mezrası’nda aniden rahatsızlanan ve hastaneye sevk edilmesi gereken bir hasta için kardan dolayı kapalı durumda olan yolu açtı.

Yapılan titiz çalışmanın ardından hastaya ulaşan ekipler, hastayı ambulansa nakletti. Hasta tedavi edilmek üzere Kulp Dr. Abdullah Biroğul İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER