HaberlerGündemDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyor

Diyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyor

Kent genelinde sabaha karşı etkili olan yoğun kar yağışının ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi; Kulp, Çüngüş, Ergani, Hani, Dicle, Hazro ve Lice ilçelerinin kapanan mahalle yollarını ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

Diyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyor

Karla mücadele için daha önce hazırlıklarını tamamlayan ekipler, bugün itibariyle kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından ilçelerin kapanan yollarını ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri, gelen ihbarları değerlendirerek gece saatlerinden itibaren başlattığı Kulp, Çüngüş, Ergani, Hani, Dicle, Hazro ve Lice ilçelerinin mahalle yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler, başta sağlık hizmetleri olmak üzere vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gün boyu özellikle kentin yüksek kesimlerinde karla mücadele çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürecek.

İLGİLİ HABERLER

Lübnan Ordusu’na yiyecek ve temizlik ürünü gönderildiLübnan Ordusu’na yiyecek ve temizlik ürünü gönderildiIrak'taki operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildiIrak'taki operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildiAlev alan transit kullanılmaz hale geldiAlev alan transit kullanılmaz hale geldiCoronavirus nedeniyle Türkiye'de 69 kişi daha hayatını kaybettiCoronavirus nedeniyle Türkiye'de 69 kişi daha hayatını kaybettiTrafik denetimleri gerçekleştirildiTrafik denetimleri gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER