HaberlerGündemDiyarbakır'da kanalizasyon şebekesinde 2 ton çöp çıkarıldı

Diyarbakır'da kanalizasyon şebekesinde 2 ton çöp çıkarıldı

​Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, alt yapı sisteminin aksamaması için başlattığı ana kolektör hattındaki temizlik çalışmasında sadece bir şebekede 2 ton taş ve yabancı cisim çıktı.

Diyarbakır'da kanalizasyon şebekesinde 2 ton çöp çıkarıldı

Merkez Sur ilçesindeki ana kolektörlerdeki şişmeden dolayı sistemin rahat çalışmadığını tespit ederek harekete geçen DİSKİ ekipleri, gece su yoğunluğunun azaldığı saatlerde 3 gün sürecek temizlik çalışmasına başladı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, kanalizasyon şebekelerinin çöp olarak kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Tutşi, "Mesai arkadaşlarım, sadece bir noktada yaklaşık 2 ton civarında taş ve yabancı cisim çıkardı. Biz DİSKİ olarak hemşerilerimizin altyapı, içme suyu ve diğer hizmetleri sorunsuz alabilmesi için var gücümüzle çalışmaya gayret ediyoruz. Diyarbakır’ımızda hizmetlerimizin aksamaması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kanalizasyona çöp atılmaması noktasında halkımızın daha duyarlı olmasını rica ediyoruz. Kanalizasyon şebekesi çöp değildir, daha hassas davranalım." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER