HaberlerGündemDiyarbakır'da ihtiyaç sahiplerinin faydalanacağı 'Hayır Çarşıları' açılmaya devam ediyor

Diyarbakır'da ihtiyaç sahiplerinin faydalanacağı 'Hayır Çarşıları' açılmaya devam ediyor

​Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ve Kayapınar ilçelerinden sonra Bağlar ilçesinde de Müftülük ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle muhtaç vatandaşların birçok ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayabileceği Hayır Çarşısı hizmet vermeye başladı.

Diyarbakır'da ihtiyaç sahiplerinin faydalanacağı 'Hayır Çarşıları' açılmaya devam ediyor

Bağlar'da, ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalanacağı 'Hayır Market'inin açılışı, Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, Bağlar İlçe Müftüsü Hasan Yardak, TDV gönüllü üyeleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Açılış töreninde konuşan Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, İlçe Müftülüğü ve hayırsever iş adamlarının katkılarıyla bu güzel hizmeti ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını belirterek Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar Şubesi ve din görevlileri tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerinin bu çarşıdan faydalanabileceğini ifade etti.

Din görevlileri ve gönüllerinin hayırda yarıştıklarına şahit olduğunu söyleyen Güner "Bu marketimiz artık yardımlaşma örneğinin kurumsallaştığı ve ihtiyaç sahiplerine umut kapısı olan bir yer olmuştur. Bu güzel hayırda emeği ve öncülüğü bulunan başta ilçe Müftümüz Hasan Yardak olmak üzere tüm hayırseverlerimize, din görevlilerimize ve gönüllülerimize şükranlarımı sunarım." dedi.

"Diğer ilçelerimizde de bu hizmeti yaygınlaştırmayı düşünüyoruz"

Hedeflerinin ihtiyaç sahiplerini gözetmek olduğunu belirten İl Müftüsü Karabayır "İhtiyaç sahibi olan kardeşlerimizin tespitlerinin yapılıp onları mahcup etmeden, hizmet etmeyi üzerimize minnet borcu biliyoruz. Yenişehir ve Kayapınar'da hayır çarşısı açtık, şimdi Bağlar ilçemizde de açılışa şahit oluyoruz. Diğer ilçelerimizde de bu hizmeti yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Bu hayır marketimizin Bağlar ilçemizde kazandırılmasına emeği olan başta İlçe Müftümüz Hasan Yardak Hocamıza ve Türkiye Diyanet Vakfı gönüllü üyelerine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kurum olarak birçok hayır faaliyetlerine imza attıklarına vurgu yapan Yardak ise Osmanlı dönemindeki sadaka taşı, zimem defteri ve askıda ekmek gibi uygulamaları hatırlatarak açılışını gerçekleştirdikleri hayır marketine hayırseverler tarafından bırakılan emanetlerin büyük bir özveriyle gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirtti.

Tören, Karabayır’ın yaptığı dua ve kurdele kesimi ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER