HaberlerGündemDiyarbakır'da haksız kazanç denetimi yapıldı

Diyarbakır'da haksız kazanç denetimi yapıldı

​Döviz kurlarındaki hareketliliği bahane ederek mal ve hizmetlerin fiyatlarında artış yaparak haksız kazanç elde etmeye çalışan yerel ve ulusal marketlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nce denetim gerçekleştirildi.

Diyarbakır'da haksız kazanç denetimi yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Ticaret Bakanlığının koordinesinde döviz kurlarındaki hareketliliği bahane ederek temel ihtiyaç ürünlerinde arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışı yapan işletmelerin tespit edilebilmesi amacıyla ‘haksız kazanç’ denetimi yaptı.

Ticaret İl Müdürlüğü görevlileri ile birlikte Diyarbakır’ın merkez ilçelerinde faaliyet gösteren ulusal ve yerel marketlere yönelik başlatılan denetimlerde tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili tutanaklar tutuldu.

Gerçekleştirilen denetimlerde zabıta ekipleri, market raflarında yer alan ürünlerin etiket fiyat ile gramajlarını incelerken reyonlarda bulunan ürünlerin faturalarıyla karşılaştırdı.

Son dönemde Bakanlığa intikal eden ve temel gıda ürünleri arasında yer alan ayçiçek yağı, yumurta, tavuk, bebek maması gibi ürünlere yönelik fahiş fiyat artışı yapıldığına yönelik şikâyet ve başvurular arttı.

Şikayetler üzerine başlatılan denetimlerde, temel ihtiyaç ürünlerinde fahiş fiyat artışı yaptığı değerlendirilen firmalara cezai yaptırımlar uygulandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER