HaberlerGündemDiyarbakır'da düzenlenen Newroz mitingine soruşturma

Diyarbakır'da düzenlenen Newroz mitingine soruşturma

​Dün Diyarbakır'da HDP öncülüğünde düzenlenen Newroz etkinliğinde açılan PKK bayrakları ile Abdullah Öcalan posterleri nedeniyle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır'da düzenlenen Newroz mitingine soruşturma

Merkez Bağlar ilçesi Nevruz Parkı'nda dün saat 10.00'da başlayıp 16.00 sıralarına kadar devam eden Newroz etkinliğinde "PKK lehine slogan attıkları ve yasadışı bayrak ile flama taşıdıkları" gerekçesiyle çok sayıda kişi gözaltına alındı.

HDP Genel Başkanı Mithat Sancar ile birçok milletvekili ve siyasi parti temsilcisinin de katıldığı Newroz etkinliği sonrası harekete geçen Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 81 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Gözaltına alınanlardan yaşı küçük olan 18'inin ailelerine teslim edilmek üzere toplamda 68 kişinin serbest bırakıldığı açıklandı. Gözaltı süresi devem eden 13 kişinin ise emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER