HaberlerGündemDiyarbakır'da çiftçilere 3 bin adet dut fidanı dağıtıldı

Diyarbakır'da çiftçilere 3 bin adet dut fidanı dağıtıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yerel üreticiyi desteklemek amacıyla Ergani ve Çermik ilçelerindeki 120 çiftçiye toplam 3 bin adet dut fidanı dağıttı.

Diyarbakır'da çiftçilere 3 bin adet dut fidanı dağıtıldı

Kentte yerel üreticiyi desteklemek, halkın doğal ve sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak, kuru dut ve dut pekmezinin üretim kapasitesini yükseltmek amacıyla Ergani ve Çermik ilçelerinde çiftçilere dut fidanı dağıtıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, fidan dikim ve ürün verimliliği konusunda üreticileri bilgilendirdi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun, 2021'i "Sert Kabuklu Meyve Yılı" ilan etmesiyle birlikte 17 ilçede çiftçilere, fıstık, badem ve ceviz fidanları hibe edilecek.

15 milyon TL bütçeye sahip olacak projenin paydaşları Büyükşehir Belediyesi, GAP İdaresi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olacak. Projeden 'Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı 5 ila 100 dönüm araziye sahip çiftçiler yararlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER