HaberlerGündemDiyarbakır'da cadde ve sokaklara toplam 250 bin ton sıcak asfalt serilecek

Diyarbakır'da cadde ve sokaklara toplam 250 bin ton sıcak asfalt serilecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, merkez Sur ve Kayapınar ilçelerinin cadde ve sokaklarına toplam 250 bin ton sıcak asfalt serilecek.

Diyarbakır'da cadde ve sokaklara toplam 250 bin ton sıcak asfalt serilecek

2021 sezonu için planlamalarını yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kentteki yolların konforunu artırmak için Kayapınar ve Sur ilçelerinin cadde ile sokaklarına toplam 250 bin ton sıcak asfalt serecek.

Aynı çalışma kapsamında yapımı yarım kalmış ve hiç yapılmamış yeni imar yollarına da sıcak asfalt serilecek. Ekipler, altyapı çalışmalarında toplam 430 bin ton temel malzeme kullanarak yeni imar yollarını hizmete sunacak.

Büyükşehir Belediyesi, kentin cadde ve sokaklarının ışıklandırılması için ihtiyaç duyulan yerlere toplam bin 360 ledli dekoratif aydınlatma direği dikip caddelerin yapısına göre değişik aydınlatma direklerinin değerlendirileceği çalışmalar yapacak.

Ayrıca 2021 asfaltlama sezonunda yolları tamamlanan cadde ve sokaklarda toplam 220 bin metrekare kaldırım inşa edilip yolun niteliğine göre kaldırımlarda kente özgü bazalt, desenli taş ve asfalt malzemesi kullanacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER