HaberlerGündemDiyarbakır'da bozulmuş süt ve süt ürünleri imha edildi

Diyarbakır'da bozulmuş süt ve süt ürünleri imha edildi

​Ramazan ayı öncesi denetimlerini arttıran Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, son kullanma tarihleri geçen ve bozulduğu tespit edilen yüklü oranda süt ve süt ürünü ele geçirilerek imha etti.

Diyarbakır'da bozulmuş süt ve süt ürünleri imha edildi

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekipleri salgın döneminin hassas kıldığı hijyen koşullarına yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Denetimlerini aralıksız sürdüren ekipler, kullanma tarihi geçen ve bozulduğu tespit edilen süt ve süt ürünlerini vatandaşlara satmaya çalışanları suçüstü yakalayarak hem işletmeler hakkında yasal işlem uyguladı hem de ürünleri imha ederek vatandaşların sağlığının korunmasını sağladı.

Yapılan denetimlerde bazı işletmelerde gıda ürünlerinin hijyen koşullarda hazırlanmadığı da tespit edilerek tutanak tutularak uyarılarda bulunuldu.

Önceliklerinin vatandaşın sağlığını korumak olduğuna vurgu yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, gıda denetimlerinin hayati önem taşıdığı bir dönem yaşadıklarını söyledi.

Beyoğlu, "Sağlıklı gıda tüketmek vatandaşlarımızın en temel hakkıdır. Bunu sağlamak da belediye olarak bizim görevimizdir. Vatandaşlarımızdan gelen tüm ihbarları değerlendiriyoruz. Ekiplerimizin bu konudaki çalışmaları ve çabaları Ramazan ayı dolayısıyla artarak devam edecektir." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER