HaberlerGündemDiyarbakır'da bombalı saldırıda hayatını kaybedenler anıldı

Diyarbakır'da bombalı saldırıda hayatını kaybedenler anıldı

Çınar İlçe Emniyet Amirliğine PKK tarafından 5 yıl önce düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 6 kişi için anma programı düzenlendi.

Diyarbakır'da bombalı saldırıda hayatını kaybedenler anıldı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK tarafından 5 yıl önce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden biri polis memuru 6 kişi anıldı.

13 Ocak 2016 yılında Çınar İlçe Emniyet Amirliği ve polis lojmanına PKK tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 40 kişi yaralanmış, 29 yaşındaki polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi, 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem Çiftçi; Lokman Açıkgöz (35), oğlu Murat Alper Açıkgöz (11), kızı Ecrin Açıkgöz (2) ve polis eşi Esra Köse Başaran hayatını kaybetmişti.

Kaymakamlıkça saldırının meydana geldiği alanda düzenlenen anma programının açılışında Kur'an-ı Kerim okundu, hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Alana, saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının yer aldığı branda asıldı.

Programa Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Diyarbakır 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen yıl 24 Eylül'de görülen karar duruşmasında, Çınar'da 5 yıl önce biri polis, 6 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin 2 sanığa birer kez müebbet, 515 yıl 8'er ay hapis cezası verilmişti.

Mahkeme, tutuksuz yargılanan H. D. ve İ. Ö'nün ise atılı suçların sabit olmadığını gerekçe göstererek beraatlerine hükmetti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER