HaberlerGündemDiyarbakır'da "Beraat Kandili" idrak edildi

Diyarbakır'da "Beraat Kandili" idrak edildi

Diyarbakır'da Kızılay Bağlar Şubesi tarafından Beraat Kandili münasebetiyle Yeni Hal Camii'nde program düzenlendi.

Diyarbakır'da "Beraat Kandili" idrak edildi

Merkez Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi Yeni Hal Camii'nde Beraat Kandili dolayısıyla program düzenleyen Kızılay Bağlar Şubesi, camii cemaatine ikramda bulundu.

Yatsı namazı müteakiben kandil programı Mehmet Koç'un Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Günün anlam ve önemine ilişkin vaaz veren Dr. İbrahim Halil Şimşek, bu gecenin vesile kılınarak yapılan tüm hata ve günahlardan arınmak niyetiyle bundan sonra hayata yeni bir sayfa ile başlanılması gerektiğine vurgu yaptı.

Bu mübarek gecelerin önemli kabul edilmesindeki en büyük etkenin Allah ve Resulü'nün bu gecelere değer vermesinden kaynaklandığını belirterek insanoğlunun Kur'an ve sünneti hayatının her alanına yerleştirmesi durumunda kişinin ticaretinden sosyal hayatının her alanının değerli olabileceğini söyledi.

Şimşek'in yaptığı vaazın ardından grup tasavvuf tarafından ilahiler seslendirildi.

Program yapılan dua ve ikramın ardından sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER