HaberlerGündemDiyarbakır'da "Beraat Kandili" idrak edildi

Diyarbakır'da "Beraat Kandili" idrak edildi

Diyarbakır'da Kızılay Bağlar Şubesi tarafından Beraat Kandili münasebetiyle Yeni Hal Camii'nde program düzenlendi.

Diyarbakır'da "Beraat Kandili" idrak edildi

Merkez Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi Yeni Hal Camii'nde Beraat Kandili dolayısıyla program düzenleyen Kızılay Bağlar Şubesi, camii cemaatine ikramda bulundu.

Yatsı namazı müteakiben kandil programı Mehmet Koç'un Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Günün anlam ve önemine ilişkin vaaz veren Dr. İbrahim Halil Şimşek, bu gecenin vesile kılınarak yapılan tüm hata ve günahlardan arınmak niyetiyle bundan sonra hayata yeni bir sayfa ile başlanılması gerektiğine vurgu yaptı.

Bu mübarek gecelerin önemli kabul edilmesindeki en büyük etkenin Allah ve Resulü'nün bu gecelere değer vermesinden kaynaklandığını belirterek insanoğlunun Kur'an ve sünneti hayatının her alanına yerleştirmesi durumunda kişinin ticaretinden sosyal hayatının her alanının değerli olabileceğini söyledi.

Şimşek'in yaptığı vaazın ardından grup tasavvuf tarafından ilahiler seslendirildi.

Program yapılan dua ve ikramın ardından sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER