HaberlerGündemDiyarbakır'da Bağlar millet bahçesi çalışmaları başladı

Diyarbakır'da Bağlar millet bahçesi çalışmaları başladı

​Bağlar Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na tahsis ettiği 92 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek olan millet bahçesi çalışmalarına başlandı.

Diyarbakır'da Bağlar millet bahçesi çalışmaları başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Bağlar Belediyesi tarafından Bağcılar Mahallesi’nde tahsis ettiği 92 bin metrekarelik alanda yapacağı Millet Bahçesi’nde geri sayım başladı.

TOKİ tarafından yürütülecek çalışmalarla Diyarbakır'a yeni bir soluk getirecek Bağlar Millet Bahçesi projesinin bir buçuk yılda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Sosyal donatı alanları, Millet Kıraathanesi, yürüyüş ve bisiklet parkurları, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir yeşil alan oluşturması amaçlanan proje, 400 binden fazla nüfusu olan Bağlar'ın çehresini değiştirecek.

Projenin başladığı alanda incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Millet Bahçesi'nin çok yönlü özellikleriyle Bağlar'ı Diyarbakır'ın oksijen deposu haline getireceğini söyledi.

Belediye olarak arazi tahsisinde bulunarak projeye büyük katkı sunduklarını belirten Beyoğlu, Bağlar'ımızı hak ettiği gelişmiş şehir seviyesine getirmek için tevazu, samimiyet ve gayretle çalışıyoruz. Tahsis etmiş olduğumuz arazide Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız öncülüğünde TOKİ tarafından yapılacak millet bahçesi, ilçemizi Diyarbakır’ın yeni oksijen ve huzur alanı haline getirecek." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER