HaberlerGündemDiyarbakır'da altyapı ve asfalt çalışmaları tamamlanan Mezopotamya Caddesi ulaşıma açıldı

Diyarbakır'da altyapı ve asfalt çalışmaları tamamlanan Mezopotamya Caddesi ulaşıma açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı ve sıcak asfalt çalışmaları tamamlanan Mezopotamya Caddesi hizmete açılırken, caddede peyzaj çalışmaları başlatıldı.

Diyarbakır'da altyapı ve asfalt çalışmaları tamamlanan Mezopotamya Caddesi ulaşıma açıldı

Merkez Kayapınar ilçesinde, Şanlıurfa Yolu ile Elâzığ Caddesi yollarını birbirine bağlayan Mezopotamya Caddesi’ndeki altyapı ve sıcak asfalt serme çalışmaları tamamlandı. Caddede peyzaj, kaldırım ve refüj çalışmalarına başlandı.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı'nın yürüttüğü çalışmalarda, Mezopotamya Caddesi’nin Elâzığ Caddesi ile birleştirilmesi için yaklaşık bir kilometrelik mesafenin 750 metrelik kısmına 9 santimetre kalınlığında 6 bin 500 ton sıcak asfalt serildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, asfaltı tamamlanan caddede, Ulaşım Daire Başkanlığı ekiplerinin, trafik ve yaya güvenliğini sağlamak için yol çizgi çalışması ve Mezopotamya Caddesi’nin Elâzığ Caddesi ile birleştirilmesi için kalan 300 metrelik bölümün imar sorununu gidereceğini açıkladı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından caddede başlatılan kaldırım ve refüj çalışmalarının ardından Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, peyzaj çalışmalarını başlatarak caddeyi çeşitli ağaç ve çiçeklerle süsleyeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır Peynirciler Çarşısı yıkılıp yeniden yapılacakDiyarbakır Peynirciler Çarşısı yıkılıp yeniden yapılacakİslam'da yüze vurmak haram mıdır?İslam'da yüze vurmak haram mıdır?Şanlıurfa'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybettiŞanlıurfa'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybettiYeşilay’ın “Yaşam Becerileri Eğitim Programı” 81 ilde uygulanacakYeşilay’ın “Yaşam Becerileri Eğitim Programı” 81 ilde uygulanacakFETÖ'nün TSK yapılanması operasyonunda 56 kişi yakalandıFETÖ'nün TSK yapılanması operasyonunda 56 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER