HaberlerGündemDiyarbakır'da 16 derslikli lise için protokol imzalandı

Diyarbakır'da 16 derslikli lise için protokol imzalandı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile kentin hayırsever iş adamlarından Hakan Bahçeci arasında, Çermik ilçesinde yapılacak olan 16 derslikli lise için protokol imzalandı.

Diyarbakır'da 16 derslikli lise için protokol imzalandı

Valilik makamında gerçekleşen protokol, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu ve Hakan Bahçeci tarafından yapıldı.

Düzenlenen protokol töreninde konuşan Vali Karaloğlu, "Güzel bir protokol imzası için bir aradayız.  Çermik ilçemizde 16 derslikli Hakan Bahçeci Anadolu Lisesi, hayırseverlerimiz tarafından yapılacaktır." dedi.

Diyarbakır’da genç nüfusun fazla olduğuna değinen Karaloğlu, "Geçen sene Milli Eğitim Bakanlığımızın Türkiye genelindeki okullarımızda yaptırmış olduğu depremsellik araştırmasında, 19 okulun yıkılıp tekrar yapılmasına karar verildi. Şu anda 12 okulun daha yapılması gerekiyor. Hayırseverlerin katkısı bizim için çok değerli. Çermik ilçesi potansiyeli yüksek ilçelerimizden bir tanesi. Orada ikili eğitim yapan okulumuz, bu okul yapıldıktan sonra tekli eğitime geçmiş olacak. Okulların ikili eğitimlerinin tekliye geçmesi bizim en büyük kazancımız. Çermik’te de onu yakalamış olacağız." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacak​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacakBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıAdıyaman'da kapalı köy ve mezra yollarını açma çalışmaları devam ediyorAdıyaman'da kapalı köy ve mezra yollarını açma çalışmaları devam ediyorDiyarbakır’da 400 bin TL değerinde tarihi eser satmaya çalışanlar yakalandıDiyarbakır’da 400 bin TL değerinde tarihi eser satmaya çalışanlar yakalandı
SIRADAKİ HABER