HaberlerGündemDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasında muhtaçlara yardımda bulundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasında muhtaçlara yardımda bulundu

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, masrafları belediyece karşılanmak üzere evsiz 2 kişiyi otele yerleştirdi. Muhtaç ailelere de gıda ve hijyen paketi desteğinde bulundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasında muhtaçlara yardımda bulundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, yurt genelinde 31 Aralık 2020 tarihinde başlayan ve 4 Ocak 2021 saat 05:00'e kadar süren sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında yaptıkları denetimlerde kalacak yeri olmadığı için sokakta kalan 2 vatandaşı tespit etti.

Sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında yapılan denetimler esnasında kalacak yeri olmayan 2 vatandaşı tespit ettiklerini belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Baran İpekyüz, "Sayın Valimiz Münir Karaloğlu'nun talimatları doğrultusunda kalacak yeri olmayan vatandaşlarımızın yiyecek ve giyecek gibi temel ihtiyaçlarını karşılayarak anlaşmalı olduğumuz otellerde misafir ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her daim yanındayız. Kalacak yeri olmayan vatandaşlarımız veya çevresinde sokakta kalan vatandaşları görenlerin ALO 153 hattına bildirmeleri durumunda Zabıta ekiplerimiz anında müdahale ederek vatandaşlarımıza gereken yardımda bulunacaktır" ifadelerini kullandı.

Coronavirus salgını sebebiyle sokağa çıkma kısıtlamasında geçimini sağlayamayıp ihtiyaçlarını karışlayamayan hasta ve 65 yaş üstü vatandaşları göz önünde bulundurarak kent merkezinde gıda ve hijyen paketi desteğinde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi; Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Vefa Destek Grupları ile birlikte yardım kolilerini belirlenen adreslere ulaştırdı.

Ekipler, 7/24 çalışarak daha önce belirlenen adreslere ziyaret edip vatandaşlara 23 kilogramlık temel gıda ve içinde temizlik malzemelerinin bulunduğu kolileri dağıttı.

İLGİLİ HABERLER

Onlarca köy ve mezra yolu ulaşıma kapandıOnlarca köy ve mezra yolu ulaşıma kapandıÇatıdan kar kütlelerinin düşme anı kameradaÇatıdan kar kütlelerinin düşme anı kameradaMalatya Yazıhan'da 28 bin dekar arazi daha suyla buluşacakMalatya Yazıhan'da 28 bin dekar arazi daha suyla buluşacakAdıyaman'da uyuşturucu satıcılarına yönelik 940 operasyonAdıyaman'da uyuşturucu satıcılarına yönelik 940 operasyon Molla Beşir Varol'dan ​Yunan Başpiskopos'a "İslam dini" tepkisiMolla Beşir Varol'dan ​Yunan Başpiskopos'a "İslam dini" tepkisi
SIRADAKİ HABER