HaberlerGündemDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Mardin Yolu'nda yenileme çalışmalarına başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Mardin Yolu'nda yenileme çalışmalarına başlıyor

​Diyarbakır merkez Sur İlçesinde bulunan eski Mardin Yolu'nu yeni Mardin Yolu'na bağlayan 4,5 kilometrelik yolda genişletme ve yenileme çalışmaları başlatıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Mardin Yolu'nda yenileme çalışmalarına başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kent genelinde yol yapım bakım ve onarım çalışmalarını sürdürürken 2021 yılı programı kapsamına alınan Sur İlçesindeki eski Mardin Yolu'nda yenileme çalışmalarına start verilecek.

Eski Mardin Yolu'nda yer alan Bağıvar Köprüsü'nden yeni Mardin Yolu'na kadar 4.5 kilometrelik bölümde yol genişletme, bir adet köprü, 620 metre fore kazıklı istinat duvarı ve sanat yapıları tamamen yenilecek.

Ayrıca Çarıklı mahallesinin girişinde bulunan alt geçit genişletilerek devamında Çarıklı mahallesine bağlantıyı sağlayan eski köprü yerine de 71 metrelik yeni köprü yapılacak.

Çalışmalar tamamlandığında 3 metre genişliğinde kaldırım, aydınlatma direkleri, 14 metre genişliğe sahip olacak yol, konforlu ve güvenli bir hale getirilerek hizmete açılacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER