HaberlerGündemDiyarbakır 5 tane boru tipi bomba ele geçirildi

Diyarbakır 5 tane boru tipi bomba ele geçirildi

Diyarbakır’da parça tesirli boru tipi bomba yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin çok sayıda boru tipi yapımında kullanılacak şekilde hazırlandığı öğrenildi.

Diyarbakır 5 tane boru tipi bomba ele geçirildi
Diyarbakır’da parça tesirli boru tipi bomba yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin çok sayıda boru tipi yapımında kullanılacak şekilde hazırlandığı öğrenildi.

    Alınan bilgiye göre, Diyarbakır TEM ekipleri, şehir merkezindeki korunaklı bir arsada bol miktarda patlayıcı madde ile birlikte boru tipi bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirdi. Terör ekipleri, yaptığı çalışmalar doğrultusunda şehir merkezinde birleştirilip bomba haline getirilmesi için bulundurulan patlayıcı, çelik boru, barut, çivi ve bir bidon benzin ele geçirdi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

    Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığı bölgesini bulunan korunaklı arsada çalışma yapan polis ekipleri, 2 torba içerisinde bol miktarda patlayıcı ele geçirdi. Patlayıcıyla birlikte 5 tane çelik profil boru, bol miktarda metal parçası, çok sayıda çivi, maytap, barut ve 5 litre olduğu belirtilen benzin ele geçirdi. Polis ele geçirdiği malzemelerin şehir merkezlerinde belirlenen hedeflere atılmak için boru tipi bomba yapımında kullanılacağını belirledi. Bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, patlayıcı madde ve malzemeleri incelemek emniyete götürdü. Yapılan değerlendirmede bomba ve malzemelerin terör örgütünün şehir merkezindeki yapılarından biri olan Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi’ne ait olduğuna dair bulgular elde edildi.

    Olay ilgili detaylı çalışmalar devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER