HaberlerGündemDiyanet-Sen Van Şubesinden Sözcü gazetesine tepki

Diyanet-Sen Van Şubesinden Sözcü gazetesine tepki

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Sözcü Gazetesi’nin Ayasofya’nın ibadete açılmasını 2020 yılı’nın felaketleri arasında sıralayan skandal manşetine tepki gösterdi.

Diyanet-Sen Van Şubesinden Sözcü gazetesine tepki

Arvas, yaptığı yazılı açıklamada, bu milletin değerleri ile sorunu olan, bu milletin değer yargılarına kutsallarına saygısı olmayan bir gazetecilik anlayışı ve zihin yapısının bu milletin sözcüsünün olmadığının ortada olduğunu söyledi.

Ayasofya’nın 86 yıl sonra tekrar camiye çevrilmesini Türkiye'de ve bir çok Müslüman ülkede sevinçle ve mutlulukla karşılandığını hatırlatan Arvas, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ülkemizin ve dünyanın dört bir yayından gelen binlerce Müslüman’ın iştiraki ile yıllar sonra ilk Cuma namazı kılındı. O gün milyonlarca vatandaşımız ve dünya Müslümanları fethin sembolü, ecdat emaneti Ayasofya’nın yeniden asli hüviyetine döndürülerek ibadete açılmasından dolayı sevinç gözyaşı döktü, mutluluklarını dile getirdi. Bundan mutlu olmayan yalnızca Hristiyan Avrupa, ABD ve israildi. Bu gün görüyoruz ki içimizdeki haçlı zihniyeti de Ayasofya’nın ibadete açılmasını içine sindirememiş ki deprem, sel, corona gibi felaketler ile Ayasofya’nın ibadete açılmasını aynı kategoride zikredebilmiş." dedi.

Arvas, bu zihniyetin geçmişte olduğu gibi günümüzde de Türkiye'nin ve halkın duygu dünyasından değerlerinden uzak, hatta bu değerlere düşman olduğunun altını çizerek "Bunlar maalesef kendi milletiyle değil haçlı zihniyetiyle aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyor. Dolayısıyla onların sözcülüğünü yapıyor. Kendi toplumun değerlerinden bu kadar uzak, bu kadar bihaber bir gazetecilik anlayışına bu millet hak ettiği muameleyi gösterecektir. Sözcü Gazetesini bu manşetinden dolayı şiddetle kınıyor, bilsinler ki zalimler istemese bile Allah nurunu tamamlayacaktır." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorİstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorBatman’da ev baskınında çok sayıda silah ele geçirildiBatman’da ev baskınında çok sayıda silah ele geçirildiVan'da 154 yerleşim yeri ulaşıma kapandıVan'da 154 yerleşim yeri ulaşıma kapandıŞırnak'ta asayiş ve kaçakçılık operasyonunda 3 tutuklamaŞırnak'ta asayiş ve kaçakçılık operasyonunda 3 tutuklamaKara gömülen Bitlis'te 165 köy yolu ulaşıma kapandıKara gömülen Bitlis'te 165 köy yolu ulaşıma kapandı
SIRADAKİ HABER