HaberlerGündemDiyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidir

Diyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidir

Diyanet Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, kadınların erkeklere Allah'ın emaneti olduğunu belirterek, kadına verilen değerin sadece bir gün ile sınırlandırılmaması gerektiğini vurguladı.

Diyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidir

İnsanlığın her konuda olduğu gibi kadın hakları noktasında da rehberimiz Hazreti Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi Vesellem) örnek alması gerektiğini vurgulayan Arvas, kadına verilen değeri sadece bir gün ile sınırlamamak gerektiğini, kadına 365 gün aynı değerin ve önemin verilmesi gerektiğini vurguladı.

Arvas,  "Hazreti Muhammed'in Veda Haccı'nda insanlığa nasihatte bulunurken kadınların erkeklere Allah'ın bir emaneti olduğunu buyurduğunu unutmayalım. Peygamber Efendimiz, kadını ve erkeği bölmüyor. Birini yüceltip öbürünü görmezden gelmediği gibi onları bütünleştiriyor ve şöyle buyuruyor: 'Dikkat edin sizin hanımlarınız üzerinde hakkınız olduğu gibi hanımlarınızın da sizin üzerinizde hakları vardır.' Başka bir hadiste ise, 'Sizin en hayırlınız hanımlarına en iyi davranandır, hanımlarınıza karşı iyi davranın.' buyurmuştur. Kadınlarımızın insan yerine konacağı bir dünyanın özlemiyle geleceğin anne adaylarına mutluluk dolu bir hayat diliyoruz."dedi. 

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER