HaberlerGündem​Diyanet-Sen’den Hazreti Muhammed'e maksadı aşan çirkin benzetmeye tepki

​Diyanet-Sen’den Hazreti Muhammed'e maksadı aşan çirkin benzetmeye tepki

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, hukukçu Prof. Dr. Osman Can'ın 'İktidarı Peygamber'e versen iblis olur' sözlerine tepki göstererek, "Sevgili Peygamberimizi, dini değerlerimizi rahat bırakın artık." dedi.

​Diyanet-Sen’den Hazreti Muhammed'e maksadı aşan çirkin benzetmeye tepki

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Hukukçu Prof. Dr. Osman Can’ın Halk TV’deki programda Hazreti Muhammed'e yönelik hadsiz benzetmeye tepki gösterdi.

Güldemir, "Peygamberler Allah’ın elçileridir. Yüce Allah’ın emir ve yasaklarını insanlara tebliğ etmek için gönderilmişlerdir. Sırf Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini ve halkımızın oyları ile seçilen bir Cumhurbaşkanını eleştirmek için böyle bir benzetme yapmak kimsenin haddi değildir. Her önüne gelen bu milletin kutsallarına bu şekilde saldıramaz. Milli manevi değerlerine saygı duymayanlara bu millet her zaman haddini bildirmiştir, bildirmeye de devam edecektir. Milletin oyuna, tercihine hatta Peygamberine dil uzatanlar bunun hesabını verecekler." ifadelerini kullandı.

Osman Can’ın Anayasa Hukukçusu olduğunu hatırlatan Güldemir, "Sayın Can, keşke bu tür gereksiz, maksadı aşan benzetmeler yaparak milletimizi üzmek yerine yeni anayasaya çalışmalarına katkı sunmak için çalışsa daha isabetli olur diye düşünüyorum." dedi.

Ne olmuştu?

Hukukçu Prof. Dr. Osman Can,  Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programında, yeni anayasa çalışmaları ve Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemini eleştirmek için “Cumhurbaşkanı şu an kraldan, Osmanlı padişahlarından daha yetkilidir. Kim olursa olsun, Peygamberi getirseniz öyle bir pozisyona, meleği getirseniz iblise, şeytana dönüşür." şeklinde ifadeler kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER