HaberlerGündemDiyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı

Diyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak personel alımının sözlü sınav tarihi açıklandı.

Diyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama usulü ile 3 bin 500 İmam Hatip, 1500 Kur’an Kursu Öğreticisi ve 100 Müezzin olmak üzere toplam 5100 personel alımı yapacağını açıklamıştı.

Covıd-19 salgın hastalığı nedeniyle ertelenen personel alımı bugün itibariyle açıklandı. Sözlü alım sınavı 15 Şubat 2021'de yapılacağı beliritldi.

Adaylar, TC Kimlik No'lu kimlik belgelerinden biri (nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı/pasaport) ve sınav giriş belgesiyle birlikte belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 08.30'da hazır bulunmaları gerekiyor.

Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacak. Nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecek.

Adaylar HES kodu kontrolü ile sınava alınacak. HES kodu olmayan veya riskli durumda olan adaylar sınava alınmayacak.

SÖZLÜ SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER