HaberlerGündemDiyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı

Diyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak personel alımının sözlü sınav tarihi açıklandı.

Diyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama usulü ile 3 bin 500 İmam Hatip, 1500 Kur’an Kursu Öğreticisi ve 100 Müezzin olmak üzere toplam 5100 personel alımı yapacağını açıklamıştı.

Covıd-19 salgın hastalığı nedeniyle ertelenen personel alımı bugün itibariyle açıklandı. Sözlü alım sınavı 15 Şubat 2021'de yapılacağı beliritldi.

Adaylar, TC Kimlik No'lu kimlik belgelerinden biri (nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı/pasaport) ve sınav giriş belgesiyle birlikte belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 08.30'da hazır bulunmaları gerekiyor.

Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacak. Nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecek.

Adaylar HES kodu kontrolü ile sınava alınacak. HES kodu olmayan veya riskli durumda olan adaylar sınava alınmayacak.

SÖZLÜ SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman'da silah ticareti yapan bir kişi tutuklandıAdıyaman'da silah ticareti yapan bir kişi tutuklandıBakan Akar, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ile görüştüBakan Akar, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ile görüştüBatman Ticaret İl Müdürlüğünden Genel Kurul BilgilendirmesiBatman Ticaret İl Müdürlüğünden Genel Kurul BilgilendirmesiGaziantep'te bir binanın deposunda erkek cesedi bulunduGaziantep'te bir binanın deposunda erkek cesedi bulunduMSB: Suriye'den ülkemize girmeye çalışan 9 kişi yakalandıMSB: Suriye'den ülkemize girmeye çalışan 9 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER