HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanlığı Uluslararası Hac Sempozyumu düzenleyecek

Diyanet İşleri Başkanlığı Uluslararası Hac Sempozyumu düzenleyecek

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac” başlığıyla düzenlenen ve yarın Ankara’da online olarak başlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Uluslararası Hac Sempozyumu düzenleyecek

"Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac" Hac temasıyla 1-3 Nisan'da online olarak dünyanın her noktasındaki Müslümanlar için hac.gov/hac sempozyumu üzerinden Türkçe, İngiliz ve Arapça dil seçenekleriyle izlenebilecek.

Uluslararası Hac Sempozyumu 20 oturama sahne olacak. Kanada'dan Endonezya'ya Malezya'dan Somali'ye, Kuveyt'ten Pakistan'a 90'dan fazla konuşmacı yer alacak. Hazreti Peygamberden gündüzümüze Hac ibadetinin tarihsel süreci, sosyolojik ve psikolojik boyutlarıyla Hac, Haccın kültürel yansımaları, salgın şartlarında Hac, zaman ve mekân açısından Hac konuları işlenecek.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac” başlığıyla düzenlenen ve yarın Ankara’da başlayacak olan Uluslararası Hac Sempozyumunun hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER