HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanlığı Uluslararası Hac Sempozyumu düzenleyecek

Diyanet İşleri Başkanlığı Uluslararası Hac Sempozyumu düzenleyecek

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac” başlığıyla düzenlenen ve yarın Ankara’da online olarak başlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Uluslararası Hac Sempozyumu düzenleyecek

"Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac" Hac temasıyla 1-3 Nisan'da online olarak dünyanın her noktasındaki Müslümanlar için hac.gov/hac sempozyumu üzerinden Türkçe, İngiliz ve Arapça dil seçenekleriyle izlenebilecek.

Uluslararası Hac Sempozyumu 20 oturama sahne olacak. Kanada'dan Endonezya'ya Malezya'dan Somali'ye, Kuveyt'ten Pakistan'a 90'dan fazla konuşmacı yer alacak. Hazreti Peygamberden gündüzümüze Hac ibadetinin tarihsel süreci, sosyolojik ve psikolojik boyutlarıyla Hac, Haccın kültürel yansımaları, salgın şartlarında Hac, zaman ve mekân açısından Hac konuları işlenecek.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac” başlığıyla düzenlenen ve yarın Ankara’da başlayacak olan Uluslararası Hac Sempozyumunun hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER