HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan sıkıntıya düşenlere yardım çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan sıkıntıya düşenlere yardım çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Hep beraber hakikat ve güzellik adına merhameti kuşanarak, iyilik yolunun yolcusu olalım." çağrısında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan sıkıntıya düşenlere yardım çağrısı

Peygamber Efendimizin (Sallallahu Aleyhi Vesselem) "Kim bir müminin dünya sıkıntılarından birisini giderirse Allah'ta kıyamet günü sıkıntılarından birini ondan giderir. Kim darda kalana kolaylık gösterirse Allah'ta dünya ve ahirette kolaylık gösterir." hadisini hatırlatan Erbaş, gönül yaralarımızın, başkasının yarasına merhem olduğunda iyileşeceğini söyledi.

Erbaş, "Öyleyse hep beraber hakikat ve güzellik adına merhameti kuşanarak, iyilik yolunun yolcusu olalım. Mazluma sığınak, muhtaca ensar olalım. Yetime kardeş, yoksula sevinç olalım.  Bu zor süreçte sıkıntıya düşen kardeşlerimizin yardımına koşalım. Dualarımızı, hüzünlerimizi, sevinçlerimizi, mutluluklarımızı paylaşalım. İnsanlık için canla başla çalışan sağlık görevlilerimizin, arama kurtarma faaliyetlerinde fedakarca çalışan kardeşlerimizin, güvenlik güçlerimizin, diyanet mensuplarımızın, milletimizin hizmetine koşan sivil toplum temsilcilerimizin ve tüm güzel yürekli insanların yanında olalım." ifadesini kullandı.

Gerçek huzurun iyilikte saklı olduğuna inandığında dünyanın daha güzel olacağına vurgu yapan Erbaş, "Bilelim gönül yaralarımız, başkasının yarasına merhem olduğumuzda iyileşecektir. Vicdanımızın sesine kulak verelim, kalbimize iyi gelecektir. Gerçek huzurun iyilikte saklı olduğuna inandığımız zaman dünya daha güzel olacaktır." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER