HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan “Kabe” üzerinden yapılan provokasyona tepki

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan “Kabe” üzerinden yapılan provokasyona tepki

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul’da bulunan Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine sert tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan “Kabe” üzerinden yapılan provokasyona tepki

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir açıklama yapan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacaklarını ve bu saygısızlığı yapanlar hakkında yasal yollara başvuracaklarını ifade etti.

Erbaş, “Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER