HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan “Kabe” üzerinden yapılan provokasyona tepki

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan “Kabe” üzerinden yapılan provokasyona tepki

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul’da bulunan Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine sert tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan “Kabe” üzerinden yapılan provokasyona tepki

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir açıklama yapan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacaklarını ve bu saygısızlığı yapanlar hakkında yasal yollara başvuracaklarını ifade etti.

Erbaş, “Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden su baskınlarına karşı dikkatli olunması uyarısıMeteorolojiden su baskınlarına karşı dikkatli olunması uyarısıElazığ'da 4 bin 700 konutun hak sahipleri belli olduElazığ'da 4 bin 700 konutun hak sahipleri belli olduEGM: Dikkatinizi telefona değil yola verinEGM: Dikkatinizi telefona değil yola verinTürkiye Somali'deki saldırıyı kınadıTürkiye Somali'deki saldırıyı kınadıMalatya’da yarın itibaren “Haftalık Tematik Denetimler” başlanacak Malatya’da yarın itibaren “Haftalık Tematik Denetimler” başlanacak
SIRADAKİ HABER