HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştü

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştü

Suriye İslam Meclisi’nin Türkiye’de ve güvenli bölgelerdeki Suriyeliler için yaptıkları çalışmalarını önemli bulduklarını ifade eden Prof. Dr. Ali Erbaş, istişare ve işbirliği ile bu hizmetlerin daha da gelişeceğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştü

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının hem Türkiye’deki hem de Cerablus, Azez, El Bab ve şimdi İdlip bölgelerinde Suriyeli mültecilere yönelik hizmetler yürüttüğünü belirten Erbaş, “Sırf muhacir kardeşlerimize yönelik hizmetli daha sağlıklı yürütmek için Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde Göç ve Manevi Hizmetler Daire Başkanlığı’nı kurduk. Türkiye’nin her yerinde muhacir kardeşlerimiz bulunduğu için, onların hizmetlerini daha rahat yürütebilmek için il ve ilçe müftülüklerimizde koordinatörlerimiz var.” dedi.

Erbaş, dini eğitim ve dini yayınlar ile hayır hizmetler kapsamında yaptıkları çalışmaları aktararak, “20 adet kitabı Arapçaya tercüme ederek 330 bin adet ücretsiz olarak muhacir kardeşlerimize ulaştırmaya çalıştık. Özellikle çocukların ve kadınların Kur'an kurslarında eğitim görmesi yönünde çalışmalar devam etmekte olup bu konuda da yine muhacir kardeşlerimizin çocukları teşvik edilmektedir.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER